2015/2016

GALSKÉ PŘESPÁNÍ

 

23. - 24. 1. 2016

DOBÝVÁNÍ HRADISKA

 

16. 1. 2016

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

 

9. 1. 2016

 

 

V sobotu 9. ledna 2016 se již tradičně konala Tříkrálová sbírka. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 5 skupinek z našeho střediska. Sasanky, Srnky a Lišky vyrazily do ulic města oblečeny za krále, chodily od domu k domu, od bytu k bytu za doprovodu písně „My tři králové jdeme k vám.“ Každému, kdo otevřel, tuto píseň zazpívaly a obdarovaly jej cukříky, přáníčkem a kalendářem. Lidé byli nejen při přispívání kasiček velmi štědří. Často jsme dostaly nějaké sladkosti, a protože jsme po Vánocích sladkostmi přejedeny, darovaly jsme nakoledované sladkosti do kláštera, aby je rozdali potřebným. Všech 5 skupin nakonec vybralo celkem pro Tříkrálovou sbírku krásných 15 896 Kč. Všem zúčastněným patří velký dík.

ZPÍVÁNÍ V DOMOVĚ PRO SENIORY

 

23. 12. 2015

 

Ve středu 23. prosince 2015 dopoledne se světlušky, skautky a skauti z II., IV. a VI. oddílu vydali potěšit svým zpíváním a drobnými dárečky babičky a dědečky v Domově pro seniory. Sešli jsme se letos v rekordním počtu 43 zpěváčků a to tentokrát i z řad kluků! Rozděleni na několik skupinek jsme navštívili všechny pokoje v jednotlivých budovách areálu, zpívali koledy a rozdávali krásná vlastnoručně vyrobená přáníčka. Udělali jsme tím seniorům velkou radost a vykouzlily na jejich tvářích úsměv i upřímné slzy dojetí. Z povedené předvánoční akce tak máme velkou radost :- )   

(Pája N., 30.12.2015) - zkopírováno ze stránek střediska www.junak.mtrebova.cz

Bojovka "Hobbit"

 

21. 12. 2015

 

Po skončení Balvánku, jsme se přesunuly do tělocvičny III. základní školy, kd se postupně shromažďovaly družiny, které se přilásily na tradiční Bojovku. Letošní téma bylo Hobbit. V průběhu Bojovky Sasanky čekalo luštění šifer, které  jim prozradily, kde najít předměty nutné k výpravě k Osamělé Hoře. Poté co shromaždily vše potřebné, musely vyluštit tajné trpasličí runy, ke kterým musely nejprve nelézt klíč. Když vše vyluštily, dostaly svíčku a musely putovat do druhé etapy hry tak, aby jim svíce nezhasla. Po cestě narazily na Gluma, kterého musely přehádat hádankami, následně ošetřily Thorina, prošly kolem pavouků, a dostaly se až ke dveřím do Osamělé hory. Zbívalo už jenom najít Arcikam. Ten se jim však nalézt nepovedlo, protože už nezbývalo moc času a musely se vráti na náměstí, kde celá hra vyvrcholila velkou bitvou všech účastníků proti drakovi. Poté už následovalo pouze vyhlášení výsledků, které jsme netrpělivě očekávaly. Sasanky se umístily na nádherném 2. místě. 

 

BALVÁNEK

 

21. 12. 2015

 

Na letošní Balvánek jsme trénovaly dlouho dopředu. Sasanky chtěly obhíjit loňské prvenství a dlouho vybíraly, s kterými písničkami letos nastoupí. Nakonec Sasanky zpívaly Blues Folsomské věznice a jako druhou píseň zpívaly Poupata, u které si také oblečeny do červených legín a bílých triček zacvičily. Srnky, oděny prozměnu do zelených barev, zpívaly písničku o Krokodýlovi. Oběma družinám se vystoupeí moc povedla, prestože na vítězství to letos nestačilo. Příští rok to bude určitě lepší.