Velikonoční Kvíčala

 

17. - 20. 4. 2014

 

Letos se náš oddíl rozhodl využít Velikonoční prázdniny k tomu, abychom si Kvíčalu pořádně užily. Tentokrát se z nás na 4 dny staly astronautky. Na sraz ve čtvrtek odpoledne dorazily téměř v plném počtu obě družiny – Sasanky a Srnky. Zde si je přebral náborový tým QASA (QitchalA Společnost Astronautů). Batohy jsme naložily do auta a vydaly se na raketovou základnu QASY a na Qitchale. Zde astronautky uvítala ředitelka Eleonora Bicyklaříková, vývojářka Anke Hvězdná, projektantka Matylda Krátkoruká a šéfka výcviku Kate Bacilová.Poté nás čekalo rozdělení do 3 týmů a noční výcvik v podobě hry Majáky.

Ráno proběhl budíček dle Velikonočních tradic. Tedy páteční mytí v potoce, lovení kamínku z potoka a házení levou rukou za hlavu. Po snídani začal hlavní výcvik, připravující astronautky na pobyt na planetě Krubmic, na kterou měly být vyslány, aby zjistily, zda je pro člověka obyvatelná. Naše planeta se totiž neustále otepluje a je pravděpodobné, že bude do roka pro člověka neobyvatelná.  Nejprve bylo nutné dle návrhu sestrojit rakety. S tím se týmy vypořádaly celkem dobře. Druhým úkolem bylo naučit se vařit v kotlíku na ohni, aby na planetě neumřely hlady. To už bylo horší, ale nakonec všechny týmy polévku uvařily. Po menší polední pauze následovalo stavění stanů a přístřešků, aby měly na planetě kde spát. Další na programu byl zkušební let raketou, která prověřila odolnost a pevnost raket, orientace s buzolou a nácvik ničení meteoritů.  Po večeři se z nás opět staly skautky a po setmění se všechny, které mají skautský slib, vydaly ke slibovému ohni, kde náš navrátilec Káťa složila svůj skautský slib. Následně u ohně Anička spálila zelenou šňůrku a byla jí slavnostně předána šňůrka červená.

V sobotu ráno se týmy nachystaly, sbalily si batohy a vydaly se na planetu Krubmic (Cimburk). Cestou jsme hrály různé hry, na Cimburku jsme si opekly párky a prozkoumaly zříceninu hradu. Poznávaly jsme broučky, rostlinky a zahrály si několik her. Odpoledne jsme se vydaly zpět na Kvíčalu. Astronautky shledaly planetu Krubmic obyvatelnou, takže už víme, kam se můžeme později uchýlit. Večer proběhl slib světlušky Rozálky a slavnostní předání stezek, diplomů za již splněné stezky, předání příslušných nášivek a také předání odborek plavce a školní prospěch.

V neděli jsme posnídaly mazanec, dopoledne jsme hrály hry, pracovaly s novými stezkami, chystaly dřevo a uklízely. Po obědě jsme si ještě zahrály pár her a o půl páté se vydaly domů, abychom se pořádně vyspaly, odpočinuly si a nachystaly se na Velikonoční výprask, který nás v pondělí čekal. 

 

Plavání v České Třebové

 

13. 4. 2014

 

V neděli 13. 4. se náš oddíl vypravil prověřit plavecké schopnosti svých členů do České Třebové. Sešli sem se ráno na vlakáči a vyrazili do České Třebové. Cestu jsme si krátili povídání, hraním her a počítáním zastávek. Z vlakového nádraží v České Třebové jsme se vydali na dlouhou cestu městem k bazénu. Na bazéně jsme si užili spoustu zábavy. Jezdili jsme vláčky v tobogánu, odpočívali ve vířivce, hráli si na žraloky v bazénu pro děti a potili se v páře. Neužívali jsme si však jenom legraci, ale také dřinu. Plnili jsme odborku plavce. Děvčata musela prokázat, že umí splývat, potopit se, uplavat určitou délku, šlapat vodu, zadržet na minutu dech, skočit do bazénu a plavat různými styly. Bylo až neuvěřitelné, že to všechna děvčata dokázala. Byli jsme na ně moc pyšní. Holky se samy patřičně odměnily sladkostmi v bufetu. Když jsme snědli svačinky od rodičů, vydali jsme se na cestu na vlak a vlakem domů. Na nádraží v Moravské Třebové si nás unavené, ale plné zážitků převzali rodiče.

 

Zpívání v Domově pro seniory (oddíl)

 

22. 12. 2013

 

Sešly jsme se se čtvrtým oddílem v neděli před 9. hodinou ráno v parku. Od nás se zúčastnily: Simonka, Karolínka, Julča, Janča, Róza a z vedení já. Na předešlých schůzkách jsme vyráběly přáníčka do nového roku pro seniory.

Začaly jsme ve společenské místnosti, kde jsme si rozdělily, kdo bude na jaké budově a na jakém poschodí zpívat. My z 6. oddílu jsme se uchýlily jako jedna skupina na budovu D do přízemí, kde jsme braly pokoj od pokoje. V každém pokoji jsme zazpívaly jednu nebo dvě písničky, popřály Veselé Vánoce, hodně štěstíčka do Nového roku a předaly jménem skautů a skautek v Mor. Třebové každému seniorovi přáníčko.

Byli zřejmě spokojení a někteří nám za odměnu chtěli dát sladkost. Po přemlouvání jsme si nakonec vzaly.

Poté jsme zazpívaly sestřičkám a odešly společně s ostatními skupinami z budovy D opět na budovu A.

Zvládly jsme ještě asi 3 pokoje na budově A. V jednom pokoji jsme se ale nemohly přestat smát, protože jsme zpívaly a klientka se na nás koukala a přitom měla na uších sluchátka, která byla určitě, skrz rachot zapnutá. Po tomto pokoji jsme se smály ještě dlouho.

Tuto akci jsme ukončily ve společenské místnosti společným povídáním, snězením dobrot a závěrečnou společnou fotkou se všemi zúčastněnými.

 
Napsala: Ann
 

 

Vánoční besídka (oddíl)

 

14. - 15. 12. 2013

 

Jako každý rok jsme se na Vánoce sešli. Děti ukázaly svým rodičům, co si pro ně před Vánoci připravily od koled až po tradiční písničky, které zpíváme na schůzkách. Po programu pro rodiče bylo odhaleno překvapení pro děti. Děti se oblékly a šly na dětskou diskotéku do Duku Duku, kde se náramně bavily. Po návratu na barák si děti odpočinuly a daly si 

skautskou vánoční večeři, při které hrály koledy. Po večeři jsme dětem rozdali dárky a společně hráli hry a zpívali koledy. Potom se děti přichystaly na spaní a pustil se jim ještě film. Po náročném dni usnuly.

 

Účast: Šmudlinka, Lucinka, Janča, Róza, Julča, Verča, Nikča, Simča, Kája, Iwetka, Adam, Ann, Růža, Barča, Bacil, Eliška, Eva, 

Zapsala: Růža

Bruslení (oddíl)

7. 12. 2013

 

Sraz byl u zimního stadionu v Moravské Třebové. Po příchodu do šatny se naskytl menší problém, Míša měla malé brusle a tak jí tlačily. Ten však Eliška hned vyřešila, problém totiž nebyl v bruslích, ale v ohrnuté ponožce. Při vstupu na led sebou sice Julča párkrát švihla na led, ale to nevadí, protože pak jí to šlo skvěle (jako ostatním). Nejdříve jsme jen tak bruslily, abysme si zvykly na led. Pro využití velké, téměř prázdné plochy jsme zvolily hru na lední babu. Po hře jsme si udělaly menší přestávku na svačinu, ale pak jsme se opět vrátily na led a udělaly obrovského hada, který nám bohužel moc dlouho nevydržel. Když už nám moc času nezbývalo, tak jsme šly do šatny a domů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Účast: Cvrček, Šmudlinka, Róza, Julča, Míša, Nikča, Lucinka, Týna, Baryk, Růža, Ann, Eliška, Bacil

 

Zapsala: Barča

 

Bojovka " Záhada hlavolamu" (oddíl)

 

16. 11. 2013

 

Jako každý rok jsme se sešli v tělocvičně Kostelní školy. V očích všech dětí bylo vidět nadšení. Po úvodní scénce jsme se šli obléct a připravit na hru. Uvázali jsme si šátky a vyrazili jsme za dobrodružstvím ježka v kleci. Pobíhali jsme dychtivě po městě a sháněli informace. Také jsme si dávali souboje s jinými skupinami a většinu těchto soubojů naše děti úspěšně vyhrály.  Při shánění informací jsme museli dávat pozor na Vonty (děti je stihly přejmenovat na Volty), kteří když nás polapili, si s námi dali nemilosrdný souboj. Vontové nás chytili celkem třikrát, ale i po nelehkých překážkách jsme do cíle úspěšně dorazili. Přestože jsme se neumístili na prvních třech místech, děti si tuto hru velice užily.

 

Účast: Šmudlinka, Tkanička, Cvrček, Melinka, Lucinka, Roza, Julča, Ann, Růža (Eliška v roli Roberta Ryšavého, Týnka, Baryk a Bacil v roli Vontů)

 

Zapsala: Růža

Balvánek (Sasanky)

 

16. 11. 2013

Princeznovský večer (Srnky)

 

2. - 3. 11. 2013

 

Každá dívka se chce někdy cítit jako princezna. A my jsme se princeznami na jeden večer staly. Naše družinka se sešla na baráku a už to mohlo začít. Strojily jsme se do krásných šatů, které jsme si přinesly z domu. Samozřejmě princezna musí mít dokonale krásné šaty, aby vypadala co nejlíp. Potom jsme se česaly a líčily. Byla to zábava. Měly jsme tolik šmínek a všechny jsme se cítily úchvatně. Každá jsme se stala princeznou. Naše krásnější já vyplulo na povrch a už nám jenom chyběl rytíř na bílém koni. A už jsme mohly jít na nějaký ples. No jo, ale jak se taková princezna na plese chová? To nám ukázala naše ¸¸královna´´ Eliška. Ukázala nám, jak princezna mává lidu, jak elegantně nastupuje a vystupuje z vozu. Samozřejmě jsme žádný vůz u sebe neměly, to bylo jenom jako. Taky jak princezna chodí, abychom nevypadaly, že nevíme, jak se máme chovat. Moc jsme se nasmály, protože to bylo velmi vtipné. Užily jsme si spoustu zábavy. Pak byla večeře, která nám moc všem chutnala. Den princezny je tak vyčerpávající, že jsme hned ulehly do svých spacáků. Žádný ples se sice nekonal, ale i tak jsme si večer skvěle užily. Další den jsme se vrátily domů  a vzpomínaly na náš princeznovský večer. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Účast: Týnka, Eliška, Růža, Baryk, Michalka, Lucinka, Simonka, Petruška, Nikolka, Jůlinka, Karolínka

Napsala: Týna

Den otevřených dveří na ISŠ v Moravské Třebové (Sasanky)

 

2. 11. 2013

 

Tato akce proběhla dne 2. listopadu 2013.

Den předtím v době schůzky jsme vyrazily do budovy na ulici 9. Května, kam jsme byly pozvané od učitelů. Zaujalo nás to, tak jsme se rozhodly, že se chceme podívat i do druhé budovy na ulici Brněnská. Po schůzce jsme se domluvily s našimi rodiči, jestli nemůžeme jít zítra na DOD. Všichni to dovolili.

Daly jsme si sraz v 9:00 na náměstí, kde jsme ještě Aničce a Nelče ukázaly tanec na Balvánek. Až jsme byly všechny- vyrazily jsme. PO cestě jsme si zpívaly, hrály hry a takto nám cesta rychle utekla. Najednou jsme byly už ve škole, kde jsme si prohlídly bar, učebny a šly jsme i na internát. Tam nás paní vychovatelka Krenerová zavedla do pokojů, kde jsme viděly i nepořádek, ale byl pouze fikční. Poslechly jsme si i historky tam bydlících studentů i o ježkovi, o kterého se staraly vychovatelky.

Plní nadšení jsme se mile rozloučily s paní vychovatelkou a šly jsme opět na náměstí čekat na rodiče. 

 

Účast: Ann, Nela, Róza, Tkanička, Cvrček, Šmudlinka, Melča 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Napsala: Ann

Oslava 100. schůzky ve stylu Zombie 

28. - 29. 9. 2013

 

Naše stá schůzka začínala jako každá jiná. Sešli jsme se na skaustkém baráku v krojích, kde už bylo téměř vše připravené, a rádci čekali v krojích. Nejprve jsme zahájili a zábava mohla začít. Začali jsme hrát deskové hry a pokračovali jsme hrou radaři u které jsme se opravdu nasmáli. Poté jsme si pustili film Norman a duchové, který vystřídalo pár dalších her, a začali jsme se učit novou básničku. Následovalo velké překvapení. Přinesli jsme velkou roládu s nápisem Zombie, po které nezůstaly ani drobečky a u toho jsme si vyprávěli o pocitech, které máme při schůzkách ve skautu. Zaměřili jsme se na názory dětí, na náplň schůzek a akcí ve skautu a na co bychom se měli i nadále zaměřit. Potom Bacil odešel a my jsme se stali Zombie. Převlékli jsme se do kostýmů, obvázali si končetiny a postříkali se falešnou krví.  Když se Bacil vrátil, okamžitě jsme toho využili, dovlekli jsme ji na stůl, povalili na stůl, trochu jsme jí potrhali oblečení a pořádně ji pokečupovali, aby si to také pořádně užila. Večer pokračoval hrou, při které jsme měli za úkol sbírat lék na svou nemoc a zároveň se nenechat sníst ostatními Zombie. Následovala diskotéka a obvyklý večerní program s hygienou a večer jsme usínali s množstvím báječných vzpomínek a pocitů z prožitého dne

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Účast: Ann, Bacil, Šmudlinka, Tkanička, Cvrček, Róza, Melča, 

Napsala: Bacil