PLAVÁNÍ

28. 3. 2015

V sobotu. 28 dubna v 8:45 jsme se setkali na vlakovém nádraží. Nás šest a vedoucí jsme čekali na vlak, který nás měl zavést směr do České Třebové, kde na nás čekal bazén. Všichni jsme se moc těšili a nemohli se dočkat. Cesta trvala krátce a my jsme už hořeli nedočkavostí. Nakonec, jsme se vlakem dostali na vlakové nádraží České Třebová, kde to už od bazénu byl kousek.

Došli jsme na bazén, převlékly se do plavek a hupsly do bazénu. Smály jsme se, čvachtali se, sjížděli jsme tobogán. Hráli jsme si v malém brouzdališti a odpočívali ve vířivce. Některé dokonce Eva učila i plavat. A nakonec, všichni byly výborní plavci. Někteří z nás dokonce navštívili i páru. No hrozně jsme si to užili. Zdálo by se, že hodina a půl stačilo, ale nám všem to uteklo hrozně rychle. Snad jsme se ani nestačili divit, a už jsme museli z bazénu ven, do sprch a převléknout se z plavek. Nakonec jsme usedli do občerstvení, kde jsme snědli své svačiny, zablbli ještě v dětském koutku a koupili si něco na zub. Pak jsme vyšli z bazénu a hráli si na prolézačkách před bazénem. Pak pomalu nastal čas jít na vlakové nádraží, směr domů. Přijeli jsme do Moravské Třebové po třetí hodině. Parádně jsme si to užili, nikdo se neutopil, a na konečné zastávce na nás s úsměvem čekali rodiče.

Týna

Terapeutická Sasančí Kvíčala

13. - 15. 3. 2015

V pátek 13. 3. se Sasanky vypravily na Kvíčalku. Ve chvíli, kdy se scházely na parkovišti u vojenské školy, neměly ještě tušení, co si pro ně jejich rádkyně připravily. Celý víkend se totiž nesl v duchu terapií.

V pátek večer po příchodu, vybalení a večeři zjistily holky něco o arteterapii. Anička jim o ní řekla několik informací a poté si holky zkusily nalézt barvy svých pocitů a přenést je do pohádkové mandaly. Vznikaly zajímavé barevné kombinace a mnohé zajímavé výpovědi o jejich vzniku. Další terapií, se kterou se Sasanky seznámily, byla terapie tmou. Tato terapie v reálu trvá několik týdnů, a spočívá ve vykonávání běžných denních činností a úkolů v temném prostředí, uzpůsobeném pro dlouhodobý pobyt. My jsme si ji zkusily alespoň hodinu. Během této hodiny jsme zkusily jíst, povídat si a hrát hry. Myslím, že jsme si vedly poměrně dobře, až na trochu rozsypaného popcornu se nám nic nestalo. A aby toho na holky nebylo mnoho, utíkaly jsme do hajan.

Sobotní den byl, jak jinak, ve znamení terapií. Hned ráno jsem holky seznámila s terapií pohybem a některými základními technikami jsme si obohatily rozcvičku. Po snídani si holky zahrály hru „Honbu za pokladem“, kterou si pro sebe vzájemně připravily. Po svačině nám Růženka řekla něco o canisterapii a za pomoci nového člena oddílu, pejska Svena, nám ukázala nějaké prvky canisterapie. Po obědě, který si holky připravily samy, jsme si odpočinuly, a zklidnily se při aromaterapii. Anička nám o ní řekla velmi zajímavé informace a poté jsme si ji samy na vlastní kůži zkusily. Zklidněny aromaterapií, jsme se potřebovaly vybouřit, a tak jsem s holkama vyzkoušela základní techniky muzikoterapie. Některá cvičení nám dokonce ukázala, jak harmonickou družinou Sasanky jsou. Jejich schopnost, z hudebního chaosu dosáhnout velmi rychlé harmonie, byla opravdu jedinečná. A abychom vyzkoušely opravdu vše, Anička nás seznámila s dramaterapií. Při ní jsme hrály různé role a různé situace v oblasti etikety. Ne jedna z nás si zkusila, že hrát rozdílnou roli, než je ta naše životní, není lehké. Po večeři už na nás žádná terapie nečekala. Následovala obřadnější činnost. Některé členky slavnostně přijaly své skautské jméno – tedy přezdívku. A tak večer slavnostně spálily své civilní jméno Rozálka, Julča, Nikolka, Lucinka a Já a staly se z nás Politička, Žilka, Brepta, Máček a Štrůdlík. Večer jsme si zahrály věž a osadníky, a poté šly plny zážitků z celého dne spát.

V neděli ráno jsme si při úklidu a sekání dřeva zkusily terapii prací a utíkaly, některé poprvé s batohy na zádech, domů. Myslím, že to byla velmi povedená Kvíčalka.

Tříkrálová sbírka

10. 1. 2015

V sobotu 10. 1. 2015 se Sasanky z 6. oddílu, převlečeny za Tři krále, vydaly do ulic Moravské Třebové.  S kasičkami, za zpěvu písně „My tři králové jdeme k Vám“, putovaly po sídlišti na Západní. Děvčata vytvořila dvě skupiny, které procházely po bytovkách, zvonily na byty a každému, kdo otevřel a přispěl nějakými penězi, zazpívaly píseň a obdarovaly je cukříky, přáníčky a malým kalendářem. V průběhu sobotního dopoledne obě skupinky celkem vybraly pro Tříkrálovou sbírku krásných 5 013 Kč.

Eliška